Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Nové byty v Santovke

Žiadosť o pridelenie nájomného bytu

V Santovke bola dňa 27.7.2018 zahájená výstavba troch osem bytových nájomných bytoviek.

Celkovo ide o 12 jednoizbových a 12 trojizbových bytov.  Na ich výstavbu obec získala dotáciu z MDV SR a úver zo ŠFRB.

Bytovky  budú  postavené  na  novovzniknutej  ulici  s  vlastnou  príjazdovou  cestou, parkovacími miestami v počte 27, a infraštruktúrou. Stavebný pozemok sa nachádza v časti Malinovec pri ulici Ružová.

Umiestnenie bytoviek v obci Bytovky detail

Zo stavebného hľadiska pôjde o tri samostatné trojpodlažné budovy energeticky úsporné, spĺňajúce energetický štandard A+.   

Na prízemí každej budovy sú umiestnené 4 bezbariérové jednoizbové byty o rozlohe 31,22 m2. Na prvom podlaží sú dva trojizbové byty, každý o rozlohe 65,58 m2 + 3m2 balkón. Na druhom podlaží sú opäť dva trojizbové podkrovné byty o výmere 65,58 m2 + 3m2 balkón. Budovy budú odkanalizované do blízkej ČOV, napojené na zemný plyn, vodovod a elektrickú energiu. Každý byt má samostatné vykurovanie a meranie spotrebovaných energií a vody.

3 x 8 bytova jednotka pohlad 3 x 8 bytova jednotka pohlad

 

Bytovky Bytovky
Bytovky

V tesnej blízkosti novostavaných bytových domov sa nachádzajú vzrastlé stromy, ktoré sa budú dať pretvoriť na park s hracími prvkami pre deti. Medzi stromami je prírodné jazierko s vodou stekajúcou do priľahlého miestneho potôčika.

Záujemci o novostavané byty budú mať možnosť odkúpiť si od obce aj pozemky určené ako záhradky na pestovanie zeleniny prípadne okrasných rastlín.

Vedenie obce si  od tejto výstavby sľubuje získanie a udržanie nových, hlavne mladých rodín s deťmi, a tým stabilizovať počet obyvateľov obce a udržať chod materskej a základnej školy, ktoré sa v Santovke nachádzajú.

Taktiež obyvatelia budú mať možnosť získať zamestnanie v obci, kde je viacero pracovných možností.

Bližšie informácie je možné získať na Obecnom úrade v Santovke počas pracovnej doby. Bytovky majú byť podľa zmluvy dokončené do augusta 2019. Potom budú záujemcom byty odovzdané do nájmu.

 

Ľubomír Lőrincz, starosta obce


 


Úvodná stránka